ELIET

Vitajte na stránkach www.ELIET.sk

ELIET ponúka profesionálne stroje, ktoré musia byť vždy a všade schopné prevádzky. Stroje sú vo všetkých smeroch úplne zladené s potrebami profesionálnych užívateľov. Kvalita, životnosť, spoľahlivosť a presnosť patrí ku kľúčovým vlastnostiam strojov ELIET. Investícia do strojov tejto spoľahlivej značky prináša vysokú úžitkovú hodnotu a ešte väčšiu funkčnosť.

IBO s.r.o. je exkluzívnym dovozcom strojov značky ELIET pre Slovenskú republiku


Vďaka svojej spoľahlivosti a vynikajúcej výkonnosti pracujú stroje ELIET lacno a Vaša investícia sa Vám tak po krátkej dobe vráti. Pretože sú stroje koncipované pre profesionálne použitie, môžete svojím zákazníkom poskytovať tie najlepšie služby. Máte viac možností a pracovnej kreativity. Mimo toho môžete pracovať ešte pružnejšie než kedykoľvek predtým. Kombináciou Vašich znalostí a používaním strojov ELIET dosiahnete najvyššiu spokojnosť seba a všetkých okolo Vás.

SERVIS STROJOV ELIET V IBO 
Práca so zariadením pre profesionálne použitie vyžaduje profesionálnu údržbu, ktorá je jedinou zárukou pre trvalú kvalitu našich zariadení a Vašej práce. Nechajte si vždy poradiť u nás, dostanete cenné rady k používaniu a údržbe strojov ELIET. Na všetky nami dovážané a predávané stroje ELIET dodávame náhradné diely a zabezpečujeme kompletný servis.  

ŠTIEPKOVAČE ELIET
Špičkové, profesionálne Belgické štiepkovače. ELIET je priekopníkom v oblasti mobilných štiepkovačov. Už pred 10 rokmi prekvapil ELIET svet štiepkovačov perspektívnym návrhom štiepkovania. Geniálna myšlienka tejto koncepcie je úplne jednoduchá: „Doprav stroj k drevu a nie drevo ku stroju. Ako vynálezca  tejto koncepcie pre štiepkovač s vlastným pohonom si ELIET vytvoril obrovský náskok pred konkurenciou. V posledných rokoch ELIET vyvinul široké spektrum mobilných štiepkovačov, čo ho dnes robí absolútnym lídrom na trhu. Mobilné štiepkovače sa vyznačujú mnohopočetnými prednosťami. Stroje ELIET sú použiteľné kdekoľvek a dostanete sa s nimi na akúkoľvek plochu. Príprava je taktiež rýchla a jednoduchá, pretože stroje sa dajú bez námahy naložiť do dodávkového auta, valník alebo prívesný vozík. To znamená obrovskú úsporu času a komfort.

ELIET Princíp sekery
ELIET vyvinul a nechal si patentovať vlastný systém štiepkovania, ktorý je známy pod názvom „Princíp sekery“. Nože štiepajú drevo ako sekery po smere vlákien. Materiál je pracovným cyklom štiepania a rezania spracovávaný na malé štiepky. Tieto štiepky sú potom vhodné k rýchlemu kompostovaniu. Menšie motory umožňujú, že štiepkovače ELIET sú kompaktnejšie a menšie, čo vedie k menšej spotrebe energie a k zníženiu hlučnosti. Systém nožov robí pri štiepkovaní tisíce pohybov za minútu a umožňuje tiež spracovanie listov a vlhkého bio - odpadu na malé kúsky. Štiepkovače ELIET majú široké spektrum využitia.

 

1. Okrem dreva systém štiepkovania spracováva aj listnatý bio – odpad.

2. Je zaručená dlhá životnosť, ostré ozubené nože možno brúsiť aj obracať.

3. Otvory v site zaisťujú vždy rovnomerné štiepky.

Vertikutátory ELIET

TRVALE OSTRÉ NOŽE: Akonáhle na jar teplota stúpa nad 12° C, prebúdza sa tráva k novému životu. V zime bol trávnik nejakú dobu zanedbávaný. Zvyšky po kosení, odumretá tráva a listy vytvorili na trávniku vrstvu, ktorá má vlastnosti ako špongia. To je ideálna výživa pre plesne a zárodky chorôb. Naviac udržuje táto vrstva zeminu dlhodobo vlhkú, čím vznikajú ideálne podmienky pre rast machu. Tu rastie mech, burina a tráva ako o závod. Veľmi rozšírené druhy trávy ako anglická tráva sa za týchto neprirodzených podmienok dostávajú často do tiesne. Rýchlo rastúce rastliny zaberú všetko svetlo a potlačujú rast trávy. Preto je dôležité účinne zasiahnuť. K zničeniu nežiaduceho machu a bylín sú veľmi účinne postreky, ale vrstva odumretého machu však bráni svetlu a vzduchu preniknúť až ku koreňovému systému. Okrem toho sa pôda stáva kyslejšou. Táto vrstva sa preto musí mechanicky odstrániť. To je úloha pre vertikutátor.    

Význam ostrých nožov: Pre vertikutáciu musia nože vrstvu mechu a zaplstenej trávy v pôde Vášho trávnika uchopiť, uvoľniť a vyčesať. Tu hrá podstatnú úlohu ostrosť nožov. Veľa nožov je už po niekoľko málo hodinách používania opotrebená a strácajú tak svoju ostrosť. V dôsledku toho má užívateľ sklon k nastaveniu stroja na väčšiu hĺbku, čo má nepriaznivé účinky.Tupé nože už nerežú, dopravujú ale mnoho zeminy na povrch. Okrem toho sa taktiež silno poškodzuje koreňový systém a tráva rýchlo hynie.

ELIET zaručuje minimálne 100 hodín ostré nože

Všetky vertikutátory ELIET sú štandardne vybavené permanentne ostrými nožmi. Touto revolučnou technológiou získavajú nože samo ostriacu vlastnosť, takže ich ostré hroty zostávajú po celú dobu životnosti zachované. Pretože zostávajú stále ostré, môžete ich bez straty výkonnosti používať až do ich úplného opotrebenia.

Voľba nožov: To najdôležitejšie na vertikutátore nie je na prvý pohľad vidieť. Na kvalitu práce má podstatný vplyv nožový hriadeľ, ktorý je skrytý pod strojom. Aj tu má ELIET skvelé riešenie. S viac ako dvadsaťročnými skúsenosťami vyvinul ELIET tri druhy nožov, ktoré vykazujú špeciálne vlastnosti pre danú potrebu. Preto je dôležité, aby ste volili nože, ktoré sú najvhodnejšie pre daný druh trávy.  

Pevné nože: Tieto nože sú na hriadeli pevne priskrutkované. Jedná sa o robustné nože hrúbky 3 mm, ktoré sú odolné proti nárazom. Každý nôž má dva ostré hroty. nože sú pripevnené s rozpätím 2 cm. S týmito nožmi môžete ošetrovať takmer každý trávnik.

Voľné nože: Každý unášač noža na hriadeli má dva spätne sklopné nože. Pomocou týchto nožov môžete vertikutovať trávnik obsahujúci taktiež kamienky a korene stromov a pod., kde nemožno odporučiť použitie pevných nožov. Každý nôž má závesné oko s nylonovým povlakom a otáča sa okolo oceľového čapu. Aj pri silnom namáhaní vydrží toto zavesenie nožov viac než 100 hodín.

Dvojité nože (double cut): U dvojitých nožov sa jedná o pevné nože, každý má však len jeden hrot. Jedná sa o dvojnásobný počet nožov cez celú pracovnú šírku. Tieto nože sú tenšie, majú hrúbku 1,5 mm a sú usporiadané špirálovite. Táto konfigurácia je vhodná najmä pre golfové ihrisko a vysoko kvalitné okrasné trávniky alebo trávnaté koberce. Vyrábajú sa z tvrdeného materiálu. Aj keď sú tenšie zostávajú minimálne po dobu 100 prevádzkových hodín trvale ostré.
Nože sú zoradené na šesťhrannom oceľovom hriadeli. Upevňujú sa špirálovite. Nylonové závesné oká, odolné proti opotrebeniu, drží nože alebo ich unášače bezpečne na mieste. Prachotesné ložiská, pomocou ktorých je nožový hriadeľ uložený v skrini, sú opatrené vždy krycí plechom. Sú tak chránené proti nečistotám, a úderom kameňov.

STROJE ELIET-ZÁRUKA DLHOROČNÝCH SPOLAHLIVÝCH SLUŽIEB

výrobca:
zameranie:
cena(od-do):
počet:
zobrazenie:
1 2 3 4 > >>
1 2 3 4 > >>