Nočné videnie

Nočné videnia sa v poslednej dobe stali cenovo dostupnými pre širokú verejnosť, čo spôsobilo, že sa začali tieto zariadenia využívať aj na iné účely ako tie, na ktoré boli pôvodne určené. Možno ich využívať napríklad pri činnostiach ako:

  • Pozorovanie voľne žijúcej zveri
  • Speleológia
  • Vyhľadávanie v tme
  • Táborenie a prieskum
  • Ochranu majetku a osôb
  • Športové účely
  • a iné

Ako funguje nočné videnie"Trik" spočíva v tom, že nočné videnie zbiera infračervené a viditeľné svetlo (prírodné alebo umelé) a z objektívu ho sústreďuje do elektrooptického meniča, ktorý zosilní signál nasledovne:

  • Foto-katódy vo vnútri trubice absorbujú svetelnú energiu a premieňajú ju na elektróny
  • Elektrónová fosforová obrazovka, ktorá vyžaruje dostatočne jasný obraz, ktorý si užívateľ môže prezrieť cez okulár/e

Obrazovka je zámerne zelená, pretože ľudské oko môže vidieť viac odtieňov zelenej než akejkoľvek inej farby. To dáva veľmi realistický obraz podobný čierno-bielej fotografii upravenej v počítači.

Ako si vybrať nočné videnie

Ako možno očakávať, hlavný rozdiel medzi rôznymi triedami zariadení nočných videní je v kvalite, prepracovanosti elektrooptického meniča a v neposlednom rade aj v cene. Vo všeobecnosti sa dajú prístroje na nočné videnie rozdeliť na:

1. Generácia

Základné prístroje, s dosahom cca. 50 metrov v úplnej tme. Tieto zariadenia poskytujú stredne dobrý obraz a ich menič je tvorený z jednoduchých elektrostatických rúrok, ktoré sú schopné zosilňovať dostupné svetlo 500 - 20 000 krát. Nočné videnia 1. generácie stoja menej, zariadenia sú ťažšie a väčšie ako zariadenia iných kategórií. Pokiaľ nepotrebujete využívať nočne videnie vo veľmi tmavom prostredí, sú zariadenia 1. generácie určené práve Vám. Výrazne rozšíriť použiteľnosť týchto zariadení možno použitím infračerveného prísvitu.

1+ Generácia

V súčasnosti najpredávanejšie zariadenia. Dosah viditeľnosti v úplnej tme je 70 - 130 metrov. Oproti 1. generácii je tu zvýšená životnosť a taktiež znížený šum.

2. Generácia

Jedná sa o menšie, ľahšie a energeticky účinnejšie zariadenia. Sú schopné zosiľňovať svetelný signál skôr, ako sa dostane do zosilňovača. Dokážu zosilňovať svetlo približne 20 000 - 75 000 krát.
Nočné videnia tejto kategórie sú najviac odporúčané a sú na neporovnateľne vyššej úrovni ako nočné videnia 1. generácie.

2+ Generácia

Obdobné zariadenia ako nočné videnia 2. generácie ale so zdokonaleným zobrazovačom - časťou, do ktorej sa pozerá. Na rozdiel od 2. generácie majú tieto prístroje znížený šum a vyznačujú sa vyššou životnosťou.

3. Generácia

Jedná sa o veľmi kvalitné a dokonale prepracované zariadenia. Sú vhodné pre tých ľudí, ktorých živobytie závisí na nočnom videní, bezpečnostný personál a dokonca aj pre vedcov. Samozrejme, že fanúšikovia nočných videní nájdu využitie aj pre zariadenia tejto kategórie.


3+ Generácia

Takisto špičkové nočné videnia s detailným prepracovaním, v porovnaní s prístrojmi 3. generácie majú vyššiu životnosť a taktiež znížený šum.


Digitálne prístroje

Založené na CMOS snímačoch - podobne ako fotoaparáty, kamery... s dosahom cca. 150 metrov v úplnej tme.


Špičkové laserové prísvity k nočným videniam Laserluchs

Posuňte svoje nočné videnia o úroveň vyššie s bezkonkurenčnými laserovými prísvitmi Laserluchs. Pri použití tohto prísvitu spoznáte úplne iný a oveľa lepší typ pozorovania, už Vám neunikne žiadna zver ani na vzdialenosť stoviek metrov. Tieto veľmi kvalitné laserové prísvity nájdete TU.
 


Nočné videnia Bering Optics

Dynamicky sa rozvíjajúca firma pochádzajúca zo Spojených Štátov Amerických sa uchádza o priazeň svojich zákazníkov už od roku 2007. Veľkú časť svojich výrobkov smeruje na trhy Severnej Ameriky, pre nás, Európanov, začala s predajom v roku 2010. Inžinieri z Texasu, kde sa nachádza sídlo spoločnosti Bering Optics, si dali veľký a ťažko splniteľný cieľ. Chceli pre svojich zákazníkov ponúknuť prístroje vysokej kvality, nízkej hmotnosti a predovšetkým krásneho obrazu. Viditeľnosť s prístrojmi Bering Optics je v závislosti na okolitých podmienkach a hladine zvyškového svetla, či sa pohybujete v okolí mesta alebo uprostred hlbokého lesa, či svieti mesiac a je jasno alebo zamračené. Priemerná pozorovacia vzdialenosť sa pohybuje v rozmedzí okolo 80 metrov, za určitých podmienok až 100 metrov. Každý prístroj z radu Bering Optics je vybavený zabudovaným prísvitom s ďalekým dosahom a elektrooptickým prevádzačom najnovšej generácie super 1 +. Vďaka prísvitu naozaj dokážete rozoznať jednotlivé kusy zveri, na vzdialenosť 80 - 100 metrov. A práve v tejto dobe prichádzajú do ponuky aj najnovšie zariadenia 2. generácie. Vynikajúce parametre, odolnosť a cenová prístupnosť. Z portfólia Bering Optics si určite vyberie každý. Začínajúci, či skúsený poľovník, alebo vášnivý pozorovateľ voľne žijúcej zveri.

POZOR: Bering Optics poskytuje doživotnú záruku na telo a optiku nočného videnia !!!!!

Sme výhradným dovozcom nočných videní a príslušenstva Bering Optics do Slovenskej republiky. Vynikajúce spracovanie, špičková kvalita a perfektné ceny - to všetko je Bering Optics.
V prípade akýchkoľvek otázok o našich  produktoch nás kontaktujte na: +421 917 770 574
výrobca:
zameranie:
cena(od-do):
počet:
zobrazenie:
1 2 3 > >>
Nočné videnie Armasight SPARK CORE Gen 1 - ARMNSMSPARK01CCIC1 Nočné videnie Armasight SPARK CORE Gen 1
476.00 €
529.00 € (-10%)

Nočné videnie Armasight CO-X Gen 2+ SDi MG - ARMNSCCOX00012MIH1 Nočné videnie Armasight CO-X Gen 2+ SDi MG
1950.00 €
2490.00 € (-22%)

Armasight Drone PRO Digitál 10x zväčšenie - DARDROPBB10PAL1 Armasight Drone PRO Digitál 10x zväčšenie
2151.00 €
2390.00 € (-10%)

Nočné videnie ATN X-Sight II HD 3-14x - DGWSXS314Z Nočné videnie ATN X-Sight II HD 3-14x
749.00 €
849.00 € (-12%)

Armasight Drone PRO Digitál 15x zväčšenie - DARDROPBB15PAL1 Armasight Drone PRO Digitál 15x zväčšenie
2691.00 €
2990.00 € (-10%)

Digitálny binokulár Armasight JANUS 10x - ARMNRWVULCAN829IH1 Digitálny binokulár Armasight JANUS 10x
2691.00 €
2990.00 € (-10%)

1 2 3 > >>