Vertikutátory

To najdôležitejšie na vertikutátore nie je na prvý pohľad vidieť. Na kvalitu práce má podstatný vplyv nožový hriadeľ, ktorý je skrytý pod strojom. Aj tu má ELIET skvelé riešenie. S viac ako dvadsaťročnými skúsenosťami vyvinul ELIET tri druhy nožov, ktoré vykazujú špeciálne vlastnosti pre danú potrebu. Preto je dôležité, aby ste volili nože, ktoré sú najvhodnejšie pre daný druh trávy.  
Pevné nože: Tieto nože sú na hriadeli pevne priskrutkované. Jedná sa o robustné nože hrúbky 3 mm, ktoré sú odolné proti nárazom. Každý nôž má dva ostré hroty. nože sú pripevnené s rozpätím 2 cm. S týmito nožmi môžete ošetrovať takmer každý trávnik.

Voľné nože: Každý unášač noža na hriadeli má dva spätne sklopné nože. Týmito nožmi môžete vertikutovať trávnik obsahujúci taktiež kamienky a korene stromov a pod., kde nemožno odporučiť použitie pevných nožov. Každý nôž má závesné oko s nylonovým povlakom a otáča sa okolo oceľového čapu. Aj pri silnom namáhaní vydrží toto zavesenie nožov viac než 100 hodín.

Dvojité nože (double cut): U dvojitých nožov sa jedná o pevné nože, každý má však len jeden hrot. Jedná sa o dvojnásobný počet nožov cez celú pracovnú šírku. Tieto nože sú tenšie, majú hrúbku 1,5mm a sú usporiadané špirálovite. Táto konfigurácia je vhodná najmä pre golfové ihrisko a vysoko kvalitné okrasné trávniky alebo trávnaté koberce. Vyrábajú sa z tvrdeného materiálu. Aj keď sú tenšie zostávajú minimálne po dobu 100  prevádzkových hodín trvale ostré.
Nože sú zoradené na šesťhrannom oceľovom hriadeli. Upevňujú sa špirálovite. Nylonové závesné oká, odolné proti opotrebeniu, drží nože alebo ich unášače bezpečne na mieste. Prachotesné ložiská, pomocou ktorých je nožový hriadeľ uložený v skrini, sú opatrené vždy krycí plechom. Sú tak chránené proti nečistotám, a úderom kameňov.

Viac o značke ELIET

výrobca:
zameranie:
cena(od-do):
počet:
zobrazenie:
1
1