Zbrane MERKEL

  • tradícia od roku 1490
  • široká ponuka prémiových nemeckých zbraní
  • komplet celé zbrane vyrábané v jednom závode
  • ročná produkcia až 35 000 hlavní
  • hlavne dodávané aj pre iné známe zbrojovky
  • jedinečný mechanizmus na výmenu hlavní
  • patrí do SUHL asociácie výrobcov zbraní


V zbraniach MERKEL sa spájajú moderné špičkové technológie s tradíciou a dlhoročnými skúsenosťami zbrojárov z presláveného zbrojárskeho mesta Suhl. Presne v tomto istom meste sa vyrábajú aj zbrane HAENEL-MERKEL, ktoré môžete tiež nájsť v našej širokej ponuke zbraní.

Precízna nemecká presnosť je dobre známa všade na svete. Zbrane sú vyrábané na strojoch s toleranciou presnosti 0,01mm. To je tolerancia potrebná na výrobu mechanických náramkových hodiniek. MERKEL je jeden z mála výrobcov na svete, ktorý si vyrába vlastné hlavne pre svoje zbrane. Navyše mnoho renomovaných výrobcov zbraní vkladá svoju dôveru do ich výroby a kupuje hlavne od Merkel Suhl manufaktúry. Výroba hlavní kovaných za studena prebieha procesom, pri ktorom je tolerancia priemeru kalibru menej ako 15 tisícin milimetra. Hlavne sú tiež charakteristické dlhou životnosťou a chirurgickou presnosťou. Typickým materiálom pre výrobu pažieb na tieto zbrane je turecký orech. Najlepšie vlastnosti má drevo pochádzajúce z približne 300 ročných stromov rastúcich vo vyšších nadmorských výškach, kde sú prevažne chladné klimatické podmienky. Vďaka týmto podmienkam rastú stromy pomalšie a hustota dreva je preto vyššia.

Najnovšia modelová rada RX.HELIX predstavuje vrchol funkčnosti a technologického pokroku. Zbrane tejto modelovej rady sú skvelé na rýchlu akčnú streľbu vďaka priamoťažnému záveru s rotačnou hlavou. Jedinečný systém zabezpečuje, že záver zostáva skrytý v puzdre záveru aj počas prebíjania a nevysúva sa tak k oku strelca. Tento systém vám umožní opakovať streľbu, pričom nemusíte skladať zbraň z ramena a môžete neustále sledovať cieľ cez puškohľad, či kolimátor. Výmena hlavní je neuveriteľne jednoduchá. Zvládnete ju za pár sekúnd bez použitia akéhokoľvek náradia.

výrobca:
zameranie:
cena(od-do):
počet:
zobrazenie:
1
1